دسته‌بندی نشده

زائران عتبات عالیات بدون ویزا به مرز مهران مراجعه نکنند


فرمانده انتظامی ایلام اعلام کرد رایگان بودن ویزای عراق به معنی به لغو روادید نبوده و اتباع دو کشور حتما برای خروج از کشور باید ویزا تهیه کنند.

مقاله‌های مرتبط:

طبق توافق صورت گرفته میان روسای جمهور دو کشور ایران و عراق در جریان سفر دکتر حسن روحانی به عراق، ویزای ایران و عراق برای شهروندان هر دوکشور رایگان شد که طبق اعلام وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت، از روز ۱۷ فروردین‌ماه، همزمان با حضور نخست وزیر عراق در ایران، اجرایی شد.

سردار نورعلی یاری، فرمانده انتظامی ایلام، در رابطه با سفر اتباع دو کشور ایران و عراق گفت:

با توجه به توافق صورت گرفته بین کشور جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق اخذ روادید برای اتباع دو کشور به صورت رایگان است، اما این توافق به معنای لغو روادید نبوده و اتباع دو کشور حتما برای خروج از کشور باید ویزا معتبر را از سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های دو کشور تهیه کنند.

وی افزود:

به منظور روان‌سازی و جلوگیری از ازدحام زائران در مرزهای منتهی به کشور عراق و از جمله مرز زمینی مهران، براساس توافقات صورت گرفته و دستورالعمل صادره از پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا از خروج زائران دارای ویزای گروهی جلوگیری می‌شود.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد:

زائران برای خروج از کشور باید حتماً ویزای انفرادی داشته و در گذرنامه‌های آن‌ها الصاق شود.

وی افزود:

زائرانی که قصد زیارت عتبات عالیات را دارند برای تسریع در خروج و جلوگیری از ازدحام در پایانه مرزی، ۲۴ ساعت قبل از مراجعه به مرز نسبت به واریز عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی یا اپلیکیشن‌های معتبر اقدام و این موضوع را به نقطه صفر مرزی موکول نکنند.

سردار یاری در پایان گفت:

با توجه به رایگان شدن ویزا، زائران محترم جهت اخذ روادید، به کنسولگری‌های عراق مستقر درشهرهای مشهد، کرمانشاه، خوزستان، تهران و… مراجعه و مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشند و در صورت مشاهده این افراد، حتما مراتب را به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.

طبق گفته سردار یاری از ابتدای توافقات انجام شده بین کشورمان و کشور عراق مبنی بر رایگان شدن ویزا برای طرفین، خروج زائران از پایانه مهران ۷۰ درصد افزایش یافته است.Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن